Поштова адреса: вул. Віталія Матусевича,11,

м. Кривий Ріг, 50027, Україна

Телефон: (056) 409-06-06;Факс: (0564) 74-51-98

Приймальна комісія  (056) 409-61-26

www.knu.edu.ua

          ІСТОРІЯ  ЗАСНУВАННЯ

         Фізичним вихованням та спортом студенти ДВНЗ «КНУ» (в минулому Криворізький гірничорудний інститут) займалися з моменту його заснування.

         Серед перших викладачів, які внесли великий вклад в розвиток фізичного виховання та спорту слід відзначити випускника ЛДІФО ім. Лєсгафта  І.М. Макарова та випускника МІФК Н.А.Тімарова. Окрім занять з фізичного виховання згідно навчального плану вони організували роботу секцій спортивної гімнастики, легкої атлетики, волейболу, футболу, важкої атлетики.

         У період 1939-1941 років колектив спортсменів інституту був одним з найсильніших у спілці „Руда”.

         Під час Великої Вітчизняної війни заняття у внз мали характер військової підготовки. Багато спортсменів пішли на фронт. Фізичне загартування допомагало їм вистояти у тяжких боях з німецько-фашистськими загарбниками, а  спортсмену-розряднику Ю.Должанському за проявлену мужність під час форсування Дніпра було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

         У післявоєнні роки необхідно було відбудувати спортивну базу, і вже у 1946 р. був відновлений спортивна зала інституту.

         У 1950 р. згідно наказу Міністерства освіти СРСР в інституті була створена кафедра фізичного виховання, а до цього часу заняття з фізичного виховання проводили викладачі кафедри військової підготовки.

         Першим завідуючим кафедри фізвиховання був Г.Ф. Стороженко, котрий все своє життя присвятив становленню та подальшому розвитку фізичної культури і студентського спорту в нашому внз.

         Через деякий час естафету завідування кафедрою приймає М.І. Берлович.

         Вже до кінця 1955 р. кількість фізкультурників в інституті перевищило 1000 чоловік. У 1957 р. було створено Всесоюзне спортивне студентське товариство „Буревісник”, а у 1958 р. в п.м.т. Велика Олександрівна Херсонської області був заснований спортивно-оздоровчий табір для студентів та співробітників.

         Впродовж цього періоду спортсмени нашого інституту займають перші та призові місця в місті, області та республіці.

         У період з 1969 р. по 1972 р. завідувачем кафедрою фізвиховання був заслужений тренер СРСР, майстер спорту з важкої атлетики З.С. Архангородський.   У 1973 р. створено дитячо-юнацьку школу як резерв великого спорту з важкої атлетики. В цю школу прийшов працювати талановитий тренер Г.І. Кривонос, якому в тому ж році за успіхи у роботі було присвоєно звання „Заслужений тренер СРСР”. Пізніше ця школа стала центром Олімпійського резерву. У цей час кафедру очолив В.А. Попов, який пропрацював на цій посаді більше 20 років і вніс неоцінений вклад у розвиток фізичної культури і спорту в інституті.

         Протягом 1984-1985 навчального року завідувачем кафедри був Андріанов В.Є.

         З 1985 р. кафедру очолював В.С. Непейвода, з ім’ям якого пов’язано будівництво стадіону, нової спортивної зали, а також становлення чоловічої баскетбольної команди.

Значний вклад у розвиток студентського спорту вніс чинний завідувач кафедри Послушной І.В., який очолює кафедру з вересня 2015 року. Заслужений майстер спорту України, Заслужений тренер України з важкої атлетики, він знає, як  здобуваються перемоги в спорті, як навчити ставати переможцями і вміє це зробити, судячи з результатів його вихованців. За майже тридцятирічну тренерсько-педагогічну діяльність Ігор Володимирович виховав 24 майстра спорту з важкої атлетики і 5 майстрів спорту міжнародного класу.

Під його керівництвом на варті здоров’я, залучення до здорового способу життя, розвитку досягнень вищої спортивної майстерності стоїть невеликий за кількістю, але значний за своїм професіоналізмом гурт педагогів та лаборантів, які працюють на кафедрі фізичного виховання. Саме ці люди докладають максимум зусиль, віддають свої знання, вкладають вогонь сердець для виховання здорового повноцінного поповнення нашої нації.  

          Гортаючи сторінки історії нашої кафедри, треба відзначити постійну увагу та допомогу ректорату, об’єднаної профспілкової організації університету, яку ми відчуваємо  у вирішені всіх питань.

Єдина Країна! Единая Страна!