Поштова адреса: вул. Віталія Матусевича,11,

м. Кривий Ріг, 50027, Україна

Телефон: (056) 409-06-06;Факс: (0564) 74-51-98

Приймальна комісія  (056) 409-61-26

www.knu.edu.ua

Новини кафедри АТ

День відкритих дверей на Інгулецькому ГЗК

Моя професія Автомобіліст

Транспортний факультет

 

05-07 квітня 2016 року на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського був проведений Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Транспортні технології». Представником Транспортного факультету ДВНЗ «КНУ» стала студентка групи ААГ-15с Дейнека Анастасія під чітким керівництвом д.т.н., проф., завідуючий кафедри «Автомобільний транспорт» Монастирського Ю.А. Як результат виступу з науковою роботою на тему «Впроваждення автоматичних систем управляння для підвищення економічної ефективності роботи на гірничо-збагачувальних підприємствах» студентка зайняла 3 місце.  

13 квітня 2016 року в м. Києві у головному корпусі "НТУ" відбувся Другий етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни "Автомобілі і автомобільне господарство". У ньому прийняли участь і двоє студентів нашого факультету – Голіков Артем та Іващенко Дмитро з групи ААГ-12-1. Хлопці гідно представили честь факультету та університету в цілому на олімпіаді, отримали подяки за участь у заході.

21-22 квітня 2016 року в місті Дніпропетровськ відбулася XIV Міжнародна науково-практична конференції «Проблеми економіки транспорту». Транспортний факультет ДВНЗ "КНУ" прийняв участь у даному заході у складі: к.т.н., доцента кафедри «Автомобільний транспорт» Сiстука В.O. та асистента кафедри «Підйомно-транспортні машини» Бoгaчeвського A.O.,  магістранток групи ААГ-15м Трoян O.В. та Aнiкiної К.O. , які представили доповідь на тему «Комплексний пiдхiд щoдo пiдвищeння сoцiaльнo-eкoнoмiчнoї бeзпeки трaнспoртнoї систeми Сaксaгaнськoгo рaйoну мiстa Кривoгo Рогу». Учасники були нагороджені сертифікатами, їх доповідь отримала позитивний відгук з боку інших представників даного заходу.

5 квітня 2016 відбулась екскурсія для студентів транспортного факультету на Volkswagen-центр Кривий Ріг, де можна було на власні очі спостерігати процес проведення обслуговування на всіх етапах, починаючи від оформлення замовлення, виконання необхідних робіт і завершуючи поверненням автомобіля клієнту. Студенти мали змогу переконатися у європейському рівні організації виконання обслуговування та ремонту автомобілів на сервісі Volkswagen. За надану можливість та організаційні моменти висловлюється подяка викладачам Транспортного факультету Монастирському Ю.А., Весніну А.В. Сістуку В.О., Богачевському А.О.

16 травня 2016 на кафедрі автомобільного транспорту відбулась відкрита лекція для студентів на тему «Кривошипно-шатунний та клапанний механізми». У якості лектора був запрошений механік «Фольксваген Центр Кривий Ріг» Дмитро Марусяк, який спеціалізується на діагностиці та ремонті двигунів внутрішнього згоряння. Для того, щоб донести до студентів максимальну кількість інформації Дмитро підготував низку фото- та відео- матеріалу по даній темі. Протягом лекції слухачі ставили запитання, на які отримували обґрунтовану відповідь спеціаліста. Основна перевага подібного заходу в тому, що студенти мають можливість дізнатися не тільки про теоретичну складову питань, що стосуються автомобільної справи, але й практичну, та новітні технології в сучасному автомобілебудуванні.

 

Ювілей кафедри

Усі полюбляють свята, а якщо припадають одночасно два свята - це подвійна радість.

Нещодавно кафедра автомобільного транспорту відмічала подвійне свято – 25- річний ювілей кафедри та  День автомобіліста, що припадає на четверту неділю жовтня.

Ще свіжі спогади ветеранів кафедри, коли у вересні 1990 року відбувся перший набір студентів на спеціальність «Автомобілі та автомобільне господарство» у Криворізькому технічному університеті на кафедри гірничих машин механіко-машинобудівного факультету, а в жовтні була створена нова кафедра автомобілів та автомобільного господарства. Першим завідувачем кафедри був призначений провідний фахівець автомобільного транспорту міста, директор автотранспортного тресту Ревтюх Іван Романович.

За 25 років кафедрою керували Босняк Микола Григорович, Пахомов Володимир Іванович, Гірін Вячеслав Станіславович, з вересня 2013 року по теперішній час - Монастирський Юрій Анатолійович.

За допомогою підприємств міста в університеті була створена сучасна матеріально-технічна та навчальна база, перший кафедральний комп’ютерний клас в університеті.

Серед перших викладачів були Пахомов Володимир Іванович, Пристінський Микола Григорович, Позняк Микола Васильович, Ларін Олексій Федорович, Зацеркляний Володимир Миколайович.

З самого початку створення кафедра була орієнтована на підготовку фахівців-автомобілістів для найбільших підприємств міста – металургійного та гірничо-збагачувальних комбінатів, автобусних та автотранспортних підприємств. Протягом існування кафедри пріоритети практично не змінилися і зараз серед близько 20 кафедр автомобільного профілю України кафедра автомобільного транспорту спеціалізується у підготовці фахівців з експлуатації найбільших автомобілів – кар’єрних автосамоскидів.

За 25 років підготовлено близько 1000 інженерів – механіків з автомобільного транспорту, близько 200 магістрів. На сьогодні більшість керівних та інженерно-технічних посад в автотранспортних підрозділах підприємств міста та регіону (Вольногорський ГЗК, Орджонікідзевський ГЗК та інші) займають випускники кафедри, серед них начальники транспортних відділів, начальники гірничо-транспортних та автотранспортних цехів гірничо-збагачувальних комбінатів. Випускник іноземець заочної форми навчання Насіров Ельчин після отримання диплому очолив пасажирські перевезення в Міністерстві транспорту Республіки Азербайджан і безпосередньо керував організацією перевезень учасників та гостей Перших Європейських ігор в місті Баку.

В процесі роботи на кафедрі була відкрита спеціальність «Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні та меліоративні машини та обладнання» в наслідок чого кафедра автомобілів та автомобільного господарства була розділена на дві – автомобільного транспорту та підйомно-транспортних машин.

Зараз кафедра готує бакалаврів за двома напрямами «Автомобільний транспорт» та «Транспортні технології (автомобільний транспорт)», та спеціалістів і магістрів за спеціальністю «Автомобілі та автомобільне господарства».

Здобутки кафедри у підготовці фахівців визнані у Європі, так згідно сайту АНАБІН, яким користуються всі роботодавці Німеччини при прийнятті на роботу іноземців чи осіб що навчалися за кордоном, інженерам механікам зі спеціальності «Автомобілі та автомобільне господарство» Криворізького національного університету не потрібна нострифікація диплому про вищу освіту, достатньо перевести його на німецьку мову та завірити нотаріально.

Між університетом та одним з найбільших у світі виробником кар’єрних  автосамоскидів (30% світового виробництва) ВАТ «Білоруський автомобільний завод» при участі Криворізького міськвиконкому та регіонального представника заводу – Сервісно-торгово-логістичного центру «БЕЛАЗ-Україна» укладений договір про співпрацю у підготовці фахівці, що експлуатують техніку БЕЛАЗ в Україні. Практично щорічно завод відвідують представники університету і тому числі з доповідями на науково-практичних конференціях «Кар’єрний транспорт». Так у 2014 році делегація кафедри представила результати реального дипломного проекту на тему "Проектування регіонального комплексу сервісних підприємств", які будуть використані при вирішенні питань, пов'язаних з подальшим розвитком торгово-логістичної мережі ВАТ "БЕЛАЗ". У вересні 2015 делегація з 8 студентів відвідала День відкритих дверей БЕЛАЗ присвяченого Дню машинобудівника.

Врахувавши позитивний досвід кафедри зі співпраці з БЕЛАЗом його прямий конкурент на ринку кар’єрних автосамоскидів компанія Caterpillar заключила через свого дистриб'ютора в Україні - «Цеппелін Україна» договір про співпрацю та відкрила сучасну аудиторію для навчання молодих фахівців. Відкриття нової навчальної аудиторії є знаковою подією для кафедри, оскільки Caterpillar є найбільшим в світі виробником кар’єрних автосамоскидів (50% світового виробництва), гірничої, транспортної та будівельної техніки. В аудиторії студенти зможуть практично познайомитися з новою технікою і принципами її роботи. Концерн Цеппелін забезпечив клас методичною та навчальною базою, яка дає можливість ознайомитися зі специфікою машин виробництва Caterpillar. 

За останні роки кафедра двічі виконувала науково-дослідні роботи на замовлення міста. Був визначений транспортний потік по дорозі, яка проходила від вулиці Світлогорської до Західного кладовища, що послужило основою для проектування об’їзної навколо зони обвалення нової дороги в напряму Західного кладовища та селища Мар’янівка. В 2013 році була запропонована маршрутна мережа міста з використанням автобусів великої пасажиромісткості, окремі елементи її впроваджені, такі як тролейбусний маршрут № 23 «Станція Рокувата – площа Визволення», рух автобусів по вулиці Пушкіна та інші.

За роки існування кафедри її викладачами захищено 1 докторська та 4 кандидатські дисертації, слід відмітити, що докторська дисертація захищена зі спеціальності «Промисловий транспорт», а її автор на сьогодні є єдиним в місті фахівцем з найвищим науковим ступенем з транспорту. В кандидатських дисертаціях вирішені наукові завдання різних спеціальностей, у тому числі: «Відкриті гірничі роботи», «Охорона праці», «Гірничі машини» та «Промисловий транспорт», але стосовно питань експлуатації кар’єрного автомобільного транспорту. Зараз на кафедрі 2 аспіранти з відривом від виробництва та 2 аспіранти без відриву від виробництва, ще 2 вступають у поточному навчальному році. Готовляться до захисту 3 кандидатські дисертації.

Гості, що прибули на святкування ювілею кафедри були на тільки теперішніми патрнерами кафедри, але і її випускниками. Їх географія навпрочуд широка – це провідні спеціалісти та керівники автотранспортних підрозділів найбільших гірничих та металургійних підприємств України:   Вольногорський, Північний, Інгулецький та Центральний гірничозбагачувальні комбінати, АрселорМіттал Кривий Ріг, які привітали колектив кафедри з ювілеєм та побажали їм усіляких гараздів.

Кафедра постійно рухається уперед, вивчає та втілює вітчизняний та зарубіжний досвід та не збирається зупинятись на досягнутому. 

 

День відкритих дверей на підприємстві «БелАЗ-Холдинг»

Студенти кафедри автомобильного транспорту відвідали День відкритих дверей на підприємстві «БелАЗ-Холдинг» (м. Жодіно, республіка Беларусь) 26 вересня 2015, де ознайомились зі здобутками у сучасному машинобудуванні, передовими моделями великовантажних кар’єрних автосамоскидів, виробничими цехами унікального підприємства, а також мали можливість відвідати музей кар’єрної техніки виробництва «БелАЗ».

 

 

Єдина Країна! Единая Страна!