Поштова адреса: вул. Віталія Матусевича,11,

м. Кривий Ріг, 50027, Україна

Телефон: (056) 409-06-06;Факс: (0564) 74-51-98

Приймальна комісія  (056) 409-61-26

www.knu.edu.ua

ПРРКК-Новини кафедри

Розмір має значення

Основою знань в гірничій справі є дослідження процесів, що відбуваються в надрах землі. А оскільки натурні методи дослідження, зокрема - методи отримання даних безпосередньо у виробках шахт досить витратна та небезпечна процедура, студентам пояснюють гірські процеси на фізичних моделях. І чим менше масштаб між об'єктом досліджень і моделлю, тим точніші результати досліджень будуть отримані.

Кафедра підземної розробки родовищ корисних копалин використовує такі моделі не тільки для навчання студентів, а й для проведення наукових досліджень. Так, зокрема, проведені групою вчених дослідження дозволили дати рекомендації що до зменшення витрат на експлуатацію гірнічіх виробок та збереження земної поверхні в безпечному стані.

(На фото – доцент кафедри ПРРКК С.В. Письменний пояснює студентам  процеси, що проходять у напружено-деформованому стані гірського масиву)

Питання «Ким бути?» - допоможе вирішити університет

У світі налічується величезна кількість різноманітних професій. Одні виникли тисячі років тому, інші - вже в наш час.

"Ким бути?" - це життєво важливе питання. Відповідь на нього впливає на все подальше життя людини. Не розгубитися, правильно зорієнтуватися, знайти своє місце у світі професій складно, особливо молодій людині, що закінчила школу. Вона повинна зупинити свій вибір на професії важливій, потрібній для суспільства і відповідаючій її запитам та інтересам. Допомогти юнакові чи дівчині знайти своє місце в житті і покликана профорієнтація.

Вирішенню цього питання присвячений спільний профорієнтаційний проект, який впроваджують Криворізький національний університет, Криворізький залізорудний комбінат та управління освіти та науки Криворізького міськвиконкому  (читати більше)

ТЕХНИЧЕСКИЙ ПРОГРЕСС  НЕ ОСТАНОВИТЬ

Украина занимает первое место в мире по запасам железных руд. Основная их часть сконцентрирована в Криворожском железорудном бассейне.

На сегодня шахты Кривбасса используют устаревшее горнотехническое оборудование. Устаревшее оборудование не позволяет в полной мере использовать прогрессивные технологии добычи железных руд. Основным направлением развития шахт Кривбасса является полная механизация основных и вспомогательных производственных процессов.

Калиниченко В.А., доктор технических наук, заведующий кафедрой подземной разработки месторождений полезных ископаемых.

Переход от традиционной технологии ведения горных работ со скреперной доставкой горной массы на технологию с самоходным оборудованием обусловлен необходимостью интенсификации процесса извлечения полезных ископаемых. Но этот процесс проходит непросто, так как техника не всегда знакома для горняков, квалифицированных кадров не хватает, находится место и неверию, и сомнениям, что для импортной техники неприемлемы горные условия криворожских шахт.

Осваивать и внедрять технические новинки доверяют молодежи, имеющей прогрессивное мышление и быстро познающей «премудрости» зарубежной техники.

Поэтому, когда к нам обратился менеджер компании  «Атлас Копко Украина» Дмитрий Зенюк (в прошлом аспирант кафедры ПРМПИ) с предложением провести презентацию новинок горного оборудования, это заинтересовало не только преподавателей, но и студентов – подземщиков.

 

Алексей Папченко, студент группы ГИП -13-1

Во время проведения мероприятия состоялся диалог с представителем компании. Студенты свободно задавали вопросы по работе, эксплуатации, ремонту машин и получили много полезной информации о существующей горной технике и перспективах ее развития.

Для нас это была интересная информация, так как «Аtlas Сopco» является мировым лидером в области производства компрессоров, строительного и горно-шахтного оборудования, промышленного инструмента и сборочно-монтажных установок. Компания предлагает инновационные продукты и услуги, обеспечивающие повышение производительности и поставляет оборудование в более чем 180 стран мира.

После презентации, студенты получили неожиданный сюрприз от представителя компании, в виде ручек, блокнотов и флешек с логотипом самой компании.

В этом году мы после окончания третьего курса будем проходить производственную практику на ведущих подземных предприятиях Кривбасса. Хотелось бы «вживую» посмотреть на работу такого оборудования, а еще лучше посетить скандинавские горнодобывающие предприятия. А такое вполне возможно, ведь университет предлагает многочисленные программы по обмену опытом с зарубежными учебными заведениями.

  ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА - ХОРОШИЙ СТАРТ ДЛЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КАР'ЄРИ

Роки, які студент навчається у вузі - термін чималий. Це найкращий час для того, щоб уже на цьому етапі підшукувати потенційне місце для подальшого працевлаштування. Головне в цій справі - не упустити свій шанс.  (читати більше)

                                           

       Вітаємо лауреата

15.10.2015 в приміщенні виконкому Криворізької міської ради відбулося урочисте свято нагородження лауреатів відзнаки Криворізького міського голови серед обдарованої молоді. З двохсот лауреатів - 100 представники загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних та вищих навчальних закладів освіти міста.

У номінації " За наукові досягнення" лауреатом став наш колега, асистент кафедри підземної розробки родовищ корисних копалин Костянтин Ковбик. Цій нагороді сприяла активна життєва позиція, яку студент-магістрант проявив, навчаючись у Криворізькому національному університеті. Костянтин зайняв перше місце у  Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з напряму «Гірництво». І ось вже з вересня 2015 року молодий асистент передає свої знання молоді.

Зі словами привітання до присутніх звернувся Криворізький міський голова Юрій Григорович Вілкул, який зазначив, що майже третина мешканців нашого міста це – молодь, серед яких багато обдарованих молодих людей в усіх напрямках: це і освіта і наука, культура і мистецтво, фізична культура та різноманітні спортивні напрями.

У вітальній промові пролунали слова впевненості, що майбутнє нашого міста в надійних руках. Міський голова побажав  не зупинятися на досягненому, а рухатися наполегливо і продовжувати свою роботу.

Усі лауреати отримали грошові винагороди та дипломи.

Єдина Країна! Единая Страна!