Поштова адреса: вул. Віталія Матусевича,11,

м. Кривий Ріг, 50027, Україна

Телефон: (056) 409-06-06;Факс: (0564) 74-51-98

Приймальна комісія  (056) 409-61-26

www.knu.edu.ua

Калініченко В.О.

 Калініченко Всеволод Олександрович

Народився 2 жовтня 1959 р. в м. Кривий Ріг Дніпропетровської області в родині службовця. У 1978 р. після закінчення середньої школи вступив на гірничий факультет Криворізького гірничорудного інституту (тепер – КНУ) за спеціальністю “Підземна розробка родовищ корисних копалин”, який закінчив з відзнакою у 1983 р. На старших курсах брав активну участь у науковій роботі в галузевій лабораторії систем розробки. Результати науково-дослідної роботи були використані при розробленні основної частини дипломного проекту. Після закінчення КГРІ Калініченко В.О. як відмінника навчання і здібного до творчої діяльності молодого спеціаліста залишили на кафедрі підземної розробки родовищ корисних копалин для майбутньої науково-педагогічної роботи.

Калініченко В.О. починав свою наукову діяльність під керівництвом лауреата державної премії УРСР Петренко П.Д. В 1991році успішно захистив кандидатську дисертацію. З 1993-1998 рр. обіймав посаду заступника декана факультету підземної розробки. Закінчив вищу гірничу школу Парижу та пройшов стажування у гірничогеологічному інституті м. Леобен (Австрія), працював декілька років професором консультантом в гірничогеологічному інституті м. Бокке (Західна Африка) де паралельно активно займався науковою діяльністю. Після повернення у рідні стіни Криворізького технічного університету, в 2008 році захистив докторську дисертацію. У травні 2016 року обраний Дійсним членом Академії гірничих наук України.

Основним напрямом наукових досліджень є продовження школи теорії випуску руди заснованої акад. Г.М.Малаховим. У теперішній час приймає активну участь у наукових дослідженнях по держбюджентій тематиці у якості головного наукового співробітника. Займається налагодженням наукових зв’язків з ПАТ "Кривбасзалізорудком", направлених на вирішення проблем, пов’язаних з подальшою розробкою родовищ багатих залізних руд на великих глибинах з застосуванням самохідної гірничої техніки.

Професор Калініченко В.О. готує 3 аспірантів. За весь період наукової діяльності надруковано близько 100 наукових праць, у тому числі 2 монографії та 8 авторських свідоцтв і патентів на винахід. Активно приймає участь у міжнародних наукових конференціях та гірничих форумах, де має підтримку та повагу зі сторони провідних фахівців гірничого профілю.

 

Єдина Країна! Единая Страна!