Поштова адреса: вул. Віталія Матусевича,11,

м. Кривий Ріг, 50027, Україна

Телефон: (056) 409-06-06;Факс: (0564) 74-51-98

Приймальна комісія  (056) 409-61-26

www.knu.edu.ua

Для більш кращого пізнання предмету «Геодезична астрономія» у Великому Зоряному залі Дніпропетровського планетарію пройшла лекція для студентів третього курсу, спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій».

 

Студенти, які вивчають геодезичну астрономію, побачили, який шлях пройшло Сонце протягом дня. З сходу головного тіла нашої Сонячної системи, змодельованого з максимальною точністю, завдяки унікальному обладнанню Великого Зоряного залу.

В ході лекції було показано добове і річне рухи світил, лінії небесної сфери, точки весняного та осіннього рівнодення. Студенти змогли побачити картину зоряного неба на екваторі Землі, в південних широтах, на полюсах планети. Дуже складне питання про прецесії земної осі лектор пояснив зрозуміло і дохідливо завдяки унікальній апаратурі.

Лектор розповів, як орієнтуватися по зірках, визначати їх місце розташування, і для чого потрібна система небесних координат. Слухачі закріпили свої знання про різні координатні системи і познайомилися з методами їх застосування.

Лекція супроводжувалася барвистим показом яскравих зірок, планет, фігур сузір'їв, цікавих астрономічних об'єктів: змінних зірок, зоряних скупчень і туманностей. А в завершенні лекції через все небо пропливла знаменита комета Донаті, і засяяв метеорний потік Персеїди. Можливо, хтось із присутніх на лекції встиг загадати найзаповітніше бажання.

Студенти були задоволені проведенням дозвілля у зв’язку з відвідуванням такого заходу.

Традиційно на кафедрі активно проводиться студентська наукова робота. Вона має різні форми: поглиблене вивчення під керівництвом викладачів обраних студентом навчальних дисциплін; підготовка і участь студентів у Всеукраїнських олімпіадах; участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робі; написання наукових статей; написання доповідей і участь студентів у наукових конференціях, нарадах, з'їздах тощо.                    

Наукова конференція в м. Львові

 

У рамках наукової роботи студенти 3-х та 4-х курсів, а також магістри разом з викладачами кафедри геодезії відвідують зібрання громадської спілки «Екологічна рада Криворіжжя».

Метою науково-дослідницької роботи є – сформувати практичні навички та ознайомитись з методичними основами пошуку оптимальних умов планування, підготовки та проведення екологічного експерименту і статистичною обробкою та оцінкою його результатів.

Сьогодні екологічна проблема повинна зайняти чинне місце в розробці стратегії розвитку економічного та соціального напрямів Криворіжжя і вирішення її можливе тільки через тісну співпрацю громадськості, студентів та всіх жителів міста.

На реалізацію такого сценарію спрямована Програма Громадської спілки «Екологічна рада Криворіжжя» основною задачею якої повинна бути не тільки контролююча функція громадськості роботи місцевих органів влади і підприємств усіх галузей промисловості стосовно виконання заходів спрямованих на покращення екологічного стану довкілля, а дорадча, спрямована на вдосконалення шляхів вирішення екологічних і пов’язаних з ними економічних, медичних, соціальних та інших проблем регіону.

Не менш важливим питанням наукової роботи студентів є – відвідування музеїв Криворізького гірничо-збагачувальних комбінатів. Такими стали Південний та Першотравневий гірничо-збагачувальний комбінат.

Музеї зібрали під одним дахом безліч цікавих експонатів, історичних відомостей, ексклюзивних кадрів і створили справжні експозиції краси і мощі гірничорудного виробництва.

 

Єдина Країна! Единая Страна!