Поштова адреса: вул. Віталія Матусевича,11,

м. Кривий Ріг, 50027, Україна

Телефон: (056) 409-06-06;Факс: (0564) 74-51-98

Приймальна комісія  (056) 409-61-26

www.knu.edu.ua

Історія кафедри фізики

Кафедра фізики була організована водночас з заснуванням Криворізького гірничорудного інституту у 1922 році і є однією з кафедр фундаментального циклу навчання.
На жаль ніяких документів, що до історії кафедри у довоєнні роки не збереглося.
Після звільнення Кривого Рогу від німецько-фашистських загарбників, відбудови приміщень КГРІ, з 1945 року в інституті почалися заняття.
У 1947 році на кафедрі працювали всього троє викладачів: доценти О.С.Лашко та С.Я.Красницький і асистент В.Ф.Харитонова.
В останні роки на кафедрі працювали доценти, кандидати технічних наук: А.С.Ніконенко, М.А.Підвалюк, В.Л.Ільюшенко, І.Н.Швець, Г.А.Жовтуха, А.П.Колесник, В.М.Потапов, Л.П.Чемерченко, В.П.Панов, В.Г.Лосьєв. Значний вклад в історію кафедри вніс професор, доктор технічних наук В.М.Здещиц, котрий працював на кафедрі до 2009 року
З 1998 року кафедру фізики очолює доктор технічних наук, професор Є.О.Несмашний.
Більше 30 років на кафедрі працює професор, доктор технічних наук В.І.Мулявко.
Сьогодні до кафедрального фонду належать 5 навчальних лабораторій для практикуму з класичної механіки, молекулярної фізики і термодинаміки, електродинаміки, оптики і атомної фізики та одна науково-дослідна лабораторія волоконної оптики.
Студенти в повному обсязі забезпечені навчально-методичною літературою.
Останнім часом викладачами кафедри написані та видані масовим накладом навчальні посібники з грифом Міністерства освіти і науки України:
Несмашний Є.О. «Класична механіка. Молекулярна фізика та термодинаміка»
Несмашний Є.О. «Класична електродинаміка»
Здещиц В.М. «Оптика. Атомна та ядерна фізика»
Педагогічну роботу викладачі кафедри плідно поєднують з науково-дослідною роботою. Об’єм госдоговірної тематики за останні кілька років перебільшив 1 мільйон гривень.
На кафедрі успішно функціонує очна та заочна аспірантура за фахом “Геомеханіка”.
Крім того, викладачами кафедри проводиться профорієнтаційна робота серед учнів шкіл та з бажаючими проводяться заняття на підготовчому відділенні.
На сьогоднішній день на кафедрі працюють: професори, доктори технічних наук Є.О.Несмашний, В.І.Мулявко; доценти, кандидати технічних наук: В.І.Базаря, М.М.Зайцев, Г.І.Ткаченко, К.В. Герасимова; доцент, кандидат педагогічних наук С.В.Повар; старший викладач А.В.Сорокопуд; асистенти: Т.В.Грунтова, О.І.Бондурівська, В.В.Глебенко, О.І.Перевертайло; завідуюча учбовими лабораторіями Л.В.Кузьміна, старший лаборант М.А.Гладаревська.
Кафедра підтримує навчально-методичні і наукові зв’язки зі спорідненими кафедрами Національної гірничої академії України (м. Дніпропетровськ), Московського і Петербургського гірничих університетів (Росія), а також Вищою гірничою школою Парижу (Франція) і Леобенського гірничого університету (Австрія).

 
Єдина Країна! Единая Страна!