ВЛАСНИЙ БІЗНЕС. РЕЄСТРАЦІЯ

27 жовтня 2016 р. о 12.00 в конференц-залі головного корпусу ДВНЗ «Криворізький національний університет» відбувся інформаційно-дискусійний захід «Власний бізнес. Реєстрація». ФОТО.

Захід був орієнтований в першу чергу на студентів факультету економіки та управління бізнесом, а також усіх тих, кого цікавлять питання організації та реєстрації власної справи. Організатором виступила кафедра менеджменту ДВНЗ «КНУ» за підтримки ректорату університету та заступника декана факультету економіки та управління бізнесом Адаменко Марини Володимирівни.

З метою ознайомлення студентів з процедурою реєстрації власної справи, основними реєстраційними документами та з питаннями щодо започаткування підприємницької діяльності на захід були запрошені фахівці своєї справи із міськвиконкому Кривого Рогу.

На заході були присутні викладачі факультету економіки та управління бізнесом, члени молодіжного виконкому, студенти факультету економіки та управління бізнесом ДВНЗ «КНУ» спеціальностей «Менеджмент», «Економіка», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Облік і оподаткування» та «Публічне управління та адміністрування», а також учні старших класів загальноосвітніх шкіл міста. Також цю подію висвітлювали засоби масової інформації Кривого Рогу.

З вітальним словом до присутніх звернувся проректор з науково-педагогічної та навчально-виховної роботи ДВНЗ «Криворізький національний університет» Стрюк Микола Іванович, який відзначив актуальність загальної теми заходу «Власний бізнес. Реєстрація» в контексті проблем З працевлаштуванням в силу нестабільних економічних умов у державі та можливих варіантів співпраці влади і бізнесу.

Завідувач кафедри менеджменту і адміністрування ДВНЗ «Криворізький національний університет», д.е.н., професор Варава Лариса Миколаївна наголосила на тому, що студенти факультету економіки та управління бізнесом, та спеціальності «Менеджмент» зокрема, завдяки своїй активності та креативності мають всі можливості для започаткування власного бізнесу.

В частині доповідей присутні заслухали доповіді гостей заходу із міськвиконкому:

- начальника управління розвитку підприємництва виконкому міськради Рижкової Ірини Олексіївни «Щодо створеного механізму підтримки підприємництва та конструктивного діалогу між владою й бізнесом»,

- начальника відділу з питань реєстрації апарату міськради і виконкому Заклецької Тамари Робертівни «Щодо основних аспектів державної реєстрації нерухомості та бізнесу»,

- начальника управління з питань надання адміністративних послуг виконкому міськради Романовської Наталії Іллівни «Щодо надання послуг громадянам, суб’єктам господарювання через Центр надання адміністративних послуг «Муніципальний центр послуг м. Кривого Рогу»».

Також акцентувалася увага на тому, що інформаційну підтримку кожен бажаючий, зокрема молодь, може отримати на сайті віртуального бізнес-інкубатору Кривого Рогу (http://bi.krogerc.info). Також у рамках проведення заходу були розповсюджені інформаційні матеріали «Відповідальне підприємництво – соціальна впевненість громади у завтрашньому дні».

Далі відбувся відкритий діалог в режимі «питання-відповіді» зі спеціалістами, який проводив модератор заходу – заступник декана факультету економіки та управління бізнесом з профорієнтаційної роботи та зв’язків з громадськістю, викладач кафедри менеджменту і адміністрування Єлізаров Ігор Георгійович. Студенти підготували для гостей університету багато питань, які є актуальними, в першу чергу, для молоді щодо доцільності і оптимального вибору форми ведення того чи іншого бізнесу.

Питання лунали як від студентів старших курсів, так і від першокурсників різних спеціальностей. Також до діалогу залучилися учні загальноосвітніх навчальних закладів міста. Зокрема, молодь цікавили такі питання: «Яким є загальний термін реєстрації при оформленні бізнесу для фізичної особи підприємця та для юридичної особи?», «Які з форм організації бізнесу є більш успішними в нашому регіоні?», «Чи існують соціально-економічні програми на місцевому та державному рівні щодо підтримки малого та середнього бізнесу, які можуть бути актуальними та доступними для підприємців міста?», «Чи впливає місце проживання фізичної особи на спосіб чи форму реєстрації бізнесу?», «Чи існують пільги при реєстрації та на ведення бізнесу для спеціальних категорій громадян (учасників бойових дій, студентів)?» та багато інших.

На закінчення заходу представники університету та гості з міськвиконкому побажали студентам успіхів та закликали їх приймати для себе рішення, враховуючи всі можливі ризики, - якщо є ідея бізнесу, ресурси, натхнення, сили, можливості та інформація -  втілювати у життя свої амбітні плани щодо відкриття власної справи!

Інформацію підготував заступник декана факультету економіки та управління бізнесом з профорієнтаційної роботи та зв’язків з громадськістю, викладач кафедри «Менеджменту і адміністрування» Єлізаров Ігор Георгійович