Тренінг з теорії вирішення винахідницьких задач (ТВВЗ) на гірничо-металургійному факультеті

8 грудня 2017 року студенти гірничо-металургійного факультету спеціальності «Гірництво» спеціалізацій «Охорона праці в гірничому виробництві» та «Збагачення корисних копалин» взяли участь у тренінгу з теорії вирішення винахідницьких задач, який проходив на базі ПАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат»  за підтримки компанії «CASERS».

Тренінг проводив Ханченко Денис заступник начальника ЦВО-1 з технології та якості ПАТ «Північний ГЗК» .

Тео́рія вирішення винахі́дницьких задач (відома під абревіатурою ТРІЗ від рос. теория решения изобретательских задач (ТРИЗ)) — методика творчості в галузі винахідництва розроблена Генріхом Альтшулером. Автор методики формалізував процес винахідництва й представив його у вигляді алгоритму. Згідно з Альтшулером, винахідництво полягає в усуненні протиріч всередині технічної системи.

В рамках ТВВЗ було опрацьовано низку технік і понять для класифікації винахідницьких задач та їх розв'язання, таких як: матриця протиріч, алгоритм вирішення винахідницьких задач, закони розвитку технічних систем та інші.

Під час тренінгу студенти мали змогу ставити питання, брали активну участь у розв’язанні творчих завдань, пропонували свої варіанти вирішення проблемних питань, отримали новий досвід та уміння, заряд позитиву та нові враження.

Дякуємо ПАТ «Північний ГЗК» та «CASERS» за отриманий досвід та співпрацю.