Поштова адреса: вул. Віталія Матусевича,11,

м. Кривий Ріг, 50027, Україна

Телефон: (056) 409-06-06;Факс: (0564) 74-51-98

Приймальна комісія  (056) 409-61-26

www.knu.edu.ua

Тиждень профорієнтаційних зустрічей факультету інформаційних технологій

Упродовж тижня (27 листопада – 1 грудня 2017 року) тривав Тиждень профорієнтаційних зустрічей факультету інформаційних технологій ДВНЗ «Криворізький національний університет» для випускників та десятикласників загальноосвітніх шкіл, коледжів і технікумів.

ІТ-галузь є єдиною поміж українських експортних індустрій, яка стабільно прогресує (з 2014 року зростання становить 58%). Тому щороку галузь високих технологій потребує понад 10 тисяч кваліфікованих кадрів.

Українська ІТ-індустрія розвивається швидкими темпами та посідає третє місце у структурі експорту послуг з України.

Наш факультет привітно вітав у стінах університету учнів Політехнічного коледжу, Гірничого коледжу ДВНЗ «Криворізький національний університет» та учнів семи Криворізьких загальноосвітніх шкіл – 4; 120; 66; 124; 82; 51; 75 (загалом 197 учнів).

Під час профорієнтаційних зустрічей презентовано спеціальності, за якими здійснюється підготовка фахівців випусковими кафедрами ФІТ:

галузі знань 12 «Інформаційні технології» за спеціальностями:

121 – Інженерія програмного забезпечення;

122 – Комп’ютерні науки;

123 – Комп’ютерна інженерія.

Галузі знань 15 «Автоматизація та приладобудування» за спеціальністю:

151 – Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології.

галузі знань 01 «Освіта» за спеціальністю:

015 – Професійна освіта (спеціалізація – комп’ютерні технології).

015 – Професійна освіта (спеціалізація – електротехнології та електромеханіка).

У процесі подальших профорієнтаційних зустрічей учні побували в спеціалізованих лабораторіях засобів автоматизації та апаратно-програмних комплексів систем управління; з’ясували переваги роботи галузі інформаційних технологій; ознайомилися з Мережевим обладнанням CISCO та промисловими контролерами Phoenix Contact; із конструюванням, настроюванням та програмуванням роботів. Увазі гостей також було представлено презентації навчальних можливостей опанування іноземних мов професійного спрямування; дистанційні курси кафедри іноземних мов. Відомо, що знайти себе у світі професій означає отримати можливість достойно заробляти, почуватися потрібним, максимально повно розкриваючи власні здібності, отримуючи задоволення від професійної діяльності. Присутні мали змогу визначитися із професійною сферою відповідно до власних уподобань.

Презентаційні екскурсії випускових спеціальностей факультету вражали неперевершеним креативом, професійною майстерністю та довершеністю. Приємно вражала активність учнів під час співпраці запланованих упродовж тижня профорієнтаційних тренінгів, майстер-класів, вікторин.

Так, під час роботи майстер-класу із розроблення мобільних аплікацій «M-servise master class» учасники познайомилися з середовищем візуального програмування під ОС Android «App Inventor», яке дозволяє створювати аплікації для мобільних пристроїв – смартфонів і планшетів.

Майстер-клас із конструювання, настроювання та програмування роботів«Роботи, створені власними руками» із вивчення робототехнічного пристрою MindStorms EV3 сприяв вивченню функціональних можливостей, внутрішньої структури і системи команд робототехнічного пристрою MindStorms EV3.

Також упродовж тижня презентували власні результати наукового дослідження у рамках ініціативної науково-дослідної роботи «Розробка новітніх способів отримання електроенергії» студентську роботу: «Моделювання і розробка лабораторної установки для дослідження газоповітряних потоків турбомеханізмів» (захищені чотирма патентами України) студенти-магістри спеціальності 151 – Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології гр. АКІТ-17-м Даць Андрій; Донченко Олексій; Куменко Сергій та Лобова Карина (гр. СУА-14-1) під керівництвом канд. техн. наук, доц. Лобова В’ячеслава Йосиповича.

Студенти представили отримані наукові результати вперше розробленого способу отримання електроенергії шляхом перетворення механічної енергії обертання повітряного гвинта в електричну енергію, за рахунок використання енергії потоку газу/повітря, що видувається технологічною установкою, керованою системою управління, яка живиться від електричної мережі. Формують канал для газового/повітряного потоку, всередині якого розміщують повітряний гвинт, кінематично пов'язаний з електричним генератором, за допомогою якого здійснюється вироблення електричної енергії, що живить систему управління.

Презентований курс  «IT Essentials у Мережевій Академії CISCO охоплював базові комп’ютерні та професійні посадові навички, що необхідні для фахівця початкового рівня галузі інформаційних технологій. IT Essentials передбачав надання практичного досвіду в галузі управління корпоративними мережами; відпрацювання навичок пошуку та усунення недоліків за допомогою інструментів моделювання; перевірки наявних знань на практиці.

Проведене тестування з застосуванням інформаційних технологій із метою перевірки рівня володіння англійською мовою дозволило отримати всім бажаючим результати володіння англійською (А1, А2, В1, В2, С), а також з’ясувати мовні явища, в яких учні виявили прогалини.

Тренінг із професійного самовизначення особистості допоміг з’ясувати присутнім: як знайти себе у світі професій та отримати змогу почуватися потрібним, максимально повно розкриваючи власні здібності, отримуючи задоволення від професійної діяльності. Оскільки правильно обрана професія сприяє досягненню високих показників трудової діяльності; створює можливості для творчості, позитивного емоційного стану, більш повного здійснення життєвих планів за рахунок задоволеності процесом праці.

Присутні учні погодилися з актуальністю сьогодення, що задіяні в ІТ-індустрії українці формують інвестиційно привабливий імідж нашої країни, успішно працюють із провідними міжнародними компаніями, сприяють залученню інвестицій і зміцненню економіки країни. До того ж очікується, що до 2020 року сукупні податкові надходження від ІТ у бюджет складатимуть 36 млрд. грн, а внесок ІТ-індустрії у ВВП країни у 2020 році сягатиме 5,7%.

Так, відвідувачі переконалися, що попит на ІТ-фахівців на ринку праці доволі високий, відтак є безліч можливостей для реалізації талантів, роботи над цікавими проектами у цій галузі зокрема та підтримки економіки України загалом. Тому наші випускники мають високу ІТ-експертизу, належну освітню базу та створюють технологічні продукти для визнаних світових брендів!

Дякуємо творчому, ініціативному, креативному колективу співробітників та студентів факультету інформаційних технологій за ретельну організацію, підготовку та проведення Тижня Відкритих Дверей факультету інформаційних технологій ДВНЗ «Криворізький національний університет».

 

 

 

 

 

 

 

 

Єдина Країна! Единая Страна!