Студентка геолого-екологічного факультету-переможниця конкурсу проектів

У Запорізькому національному університеті, у рамках ІІ Міжнародного екологічного форуму «Екофорум-2018»  1 червня  відбувався фінальний етап Всеукраїнського студентського професійного творчого конкурсу проектів екологічного та енергетичного менеджменту.

Були представлені проекти з різних напрямків, зокрема: створення сміттєпереробного заводу, створення і розвиток системи сортування, переробки і використання твердих побутових відходів на базі сміттєсортувального комплексу, еколого-правової освіти для школярів, очищення водопостачання, екологічного менеджменту в сфері охорони земель від опустелювання, енергоефективності підприємств целюлозно-паперової галузі тощо.

Всього на розгляд журі надійшло 36 проектів із 17 закладів вищої освіти, з різних міст України - Києва, Харкова, Кривого Рогу, Одеси, Львову, Маріуполя, Житомира, Херсона та ін. До фіналу були відібрані 18 проектів. Журі оцінювало роботи за такими критеріями: актуальність, творчий підхід, наукова новизна, обґрунтованість, презентаційні навички, чіткість викладення матеріалу, вміння вести науковий діалог, придатність проекту для практичного застосування.

Магістрант КНУ, Анастасія Мельник (гр. ЕО-17-1м) посіла 3 місце та  отримала диплом. Тема наукового проекту «Моніторинг забруднених водойм тваринами біоіндикаторами на прикладі річки Інгулець», в якому була дана практична оцінка стану річки Інгулець та визначені джерела забруднення річки. Проект актуальний, запропонований метод біоіндикації є достовірним, ефективним і недорогим.

Метою конкурсу, за словами організаторів, є формування знань і умінь дослідницької та проектної діяльності в сфері екологічного та енергетичного менеджменту, сприяння підвищенню рівня еколого-правової освіти студентів, розвитку екологічної культури в суспільстві.