ЗВЕРНЕННЯ В.О.РЕКТОРА КНУ М.І.СТУПНІКА ДО СТУДЕНТІВ ТА ВИКЛАДАЧІВ

Шановні студенти та колеги!

Новітній етап розвитку вищої освіти нашої рідної України діалектично містить у собі декілька здавалось би протилежних тенденцій. Так склалось, що виші Криворіжжя на собі відчули і відчувають цю єдність протилежностей.

Майже п’ятирічний період спільного існування криворізьких закладів вищої освіти, розпочатий 21 березня 2011 року Постановою Кабінету Міністрів України, здається, добігає свого кінця.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 січня 2016 р. № 51 «Деякі питання реорганізації вищих навчальних закладів» та наказом Міністерства освіти і науки України від 22 березня 2016 р. № 298 «Про реорганізацію Державного вищого навчального закладу «Криворізький національний університет» відбувається реорганізація нашого університету  шляхом виділу з його складу:

Криворізького педагогічного інституту з утворенням на його базі Державного вищого навчального закладу «Криворізький державний педагогічний університет»;

Криворізького економічного інституту та приєднання його як відокремленого структурного підрозділу до Державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»;

Криворізького металургійного інституту та приєднання його як відокремленого структурного підрозділу до Національної металургійної академії України.

Здобувачі вищої освіти Криворізького педагогічного інституту, Криворізького економічного інституту та Криворізького металургійного інституту Криворізького національного університету продовжать навчання відповідно у Криворізькому державному педагогічному університеті, Криворізькому економічному інституті Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана та Криворізькому металургійному інституті Національної металургійної академії України.

У складі Державного вищого навчального закладу «Криворізький національний університет» залишаються дев’ять факультетів: гірничий, будівельний, геолого-екологічний, електротехнічний, механіко-машинобудівний, інформаційних технологій, рудопідготовки та обробки металів, транспортний, економіки та управління бізнесом; шість коледжів: автотранспортний, гірничий гірничоелектромеханічний, Інгулецький, індустріальний, політехнічний; два науково-дослідні інститути: науково-дослідний гірничорудний інститут та науково-дослідний інститут безпеки праці та екології в гірничорудній і металургійній промисловості.

На виконання наказу МОН України створено комісію з реорганізації Криворізького національного університету. Розроблено та організовується виконання плану заходів по реорганізації ДВНЗ «Криворізький національний університет». У встановленому законодавством порядку вживаються заходи щодо забезпечення трудових прав працівників та здійснюються інші реорганізаційні дії.

Висловлюю щире сподівання, що реорганізаційні процеси будуть сприяти підвищенню рівня вищої освіти в регіоні та поліпшенню якості освітнього процесу у кожному з вишів.

Микола Ступнік, в.о. ректора, професор, доктор технічних наук