Презентація «Книги пам’яті воїнів-інтернаціоналістів»

Понад 29 років пройшло після закінчення афганської війни 1979-1989 років. Захищати революцію у «братській» країні 1979 року були направлені понад 150 тисяч українців. Більше трьох тисяч з них загинули під час цієї війни, сім тисяч повернулися в Україну інвалідами, близько 2 тисяч вважаються полоненими і без вісті зниклими.

Кривій Ріг не остався осторонь від цих подій. Багато криворіжців пройшли горнило цієї війни. Не всі повернулися додому.

Цій події була присвячена презентація «Поименной книги памяти воинов-интернационалистов погибших в Афганской войне 1979-1989 годов», яка відбулася 13 червня у міській бібліотеці № 11.

Презентував свою книгу воїн-афганець Віктор Іванович Безгінов. Серед 60 біографій загиблих воїнів-криворіжців є прізвища трьох воїнів, які  пішли виконувати інтернаціональний обов’язок з лав студентів Криворізького гірничорудного інституту. Це – Андрощук Мирослав Олександрович, Сушко Дмитро Анатолійович та Жуган Сергій Леонідович.

Андрощук М.

Сушко Д.

Жуган С.

Ця війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Незважаючи ні на що, вони чесно виконували свій обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця. Хлопці пішли до лав радянської армії незважаючи на те, що могли отримати відстрочку від призову.

На презентації був присутній й батько Дмитра Сушка - Анатолій Іванович, який розповів про свого сина, як Дмитро навчався у СШ №22, яку професію обрав і як поступав у Криворізький гірничорудний інститут на спеціальність «Технологія і комплексна механізація підземної розробки рудних родовищ», як проводжали його до армії після першого курсу КГРІ.

До речі, у Кривому Розі, на Алеї слави Металургійного району встановлений пам’ятник героям-афганцям, на якому автор пам’ятника – Анатолій Ярошенко – в чавунній скульптурі воїна-десантника зобразив криворізького героя, студента КГРІ, сержанта Дмитра Анатолійовича Сушка,

Вічна пам’ять героям!