Підсумки IT-конфеоенції

21-23 березня 2018 року до 10-річчя створення кафедри комп’ютерних систем та мереж нашого університету проведено

XI Всеукраїнську науково-практичну WEB-конференцію
аспірантів, студентів та молодих вчених

«Комп’ютерні інтелектуальні системи та мережі» (КІСМ-2018)

За результатами роботи конференції кафедра видала збірник наукових праць (обсягом 250 сторінок). Кількість учасників – понад сто із дванадцяти закладів вищої освіти (ДВНЗ «Криворізький національний університет»; Запорізький національний технічний університет; Центральноукраїнський національний технічний університет; Херсонський національний технічний університет; Київський університет імені Бориса Грінченка; Донбаська національна академія будівництва і архітектури; Національна металургійна академія України; Харківський національний університет радіоелектроніки; Донецький національний технічний університет; Вінницький національний технічний університет; Харківський національний університет будівництва та архітектури; University for Information Science and Technology «St. Paul The Apostle»).

Програмою роботи конференції передбачено роботу виставки науково-технічних робіт студентів ДВНЗ «Криворізький національний університет» та учнів Криворізьких закладів позашкільної освіти (КПНЗ «Центр позашкільної освіти «Мрія» Криворізької міської ради, КПНЗ «Станція юних техніків Довгинцівського району» КМР, КПНЗ «Клуб науково-технічної творчості учнівської молоді Тернівського району» КМР, КПНЗ «Станція юних техніків Саксаганського району» КМР, КПНЗ «Центр науково-технічної творчості, учнівської молоді Металургійного району» КМР, КПНЗ «Станція юних техніків Покровського району» Криворізької міської ради, КПНЗ «Станція юних техніків Тернівського району» КМР).

Розпочато пленарне засідання вступним словом із привітанням учасників від імені ректорату ДВНЗ «Криворізький національний університет» проректором Стрюком Миколою Івановичем та деканом факультету інформаційних технологій Чубаровим Владиславом Анатолійовичем.

Зі змістовним історичним екскурсом «КАФЕДРА КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ ТА МЕРЕЖ ДВНЗ «КРИВОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ» – 10 РОКІВ РОЗВИТКУ» щодо наукових здобутків і досягнень виступив завідувач кафедри КСМ професор Купін Андрій Іванович.

Пленарною частиною WEB-конференції передбачено розгляд таких перспективних науково-дослідних проблем:

EFFICIENCY OF CONSTRUCTION OF A CELLULAR NETWORK ON THE BASIS OF WIMAX TECHNOLOGY – Goreskul А. А., Ishchenko М. О. (Kryvyi Rih National University).

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНА АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА КЕРУВАННЯ СОНЯЧНИМИ МОДУЛЯМИ – Ульшин М. А., Садовський С. С., Іщенко М. О. (ДВНЗ «Криворізький національний університет»).

ЗАСТОСУВАННЯ ГІС-ТЕХНОЛОГІЙ У РОЗРОБЦІ МОБІЛЬНОГО СЕРВІСУ ДЛЯ ПРОКЛАДАННЯ МАРШРУТІВ – Башкевич А. Л., Носенко Т. І. (Київський університет імені Бориса Грінченка).

ПІДВИЩЕННЯ ЖИВУЧОСТІ МЕРЕЖНОЇ СКЛАДОВОЇ РОЮ БПЛА – Ткачов В. М., Мітін Д. Є., Дух Я. В. (Харківський національний університет радіоелектроніки).

МОБІЛЬНИЙ СЕРВІС ОТРИМАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ЗАБОРОНУ ВЖИВАННЯ ДЕЯКИХ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ – Ткачов В. М., Волошин В. О., Сердечний В. С. (Харківський національний університет радіоелектроніки).

На секційних засіданнях конференції розглянуто проблеми за такими напрямами:

1. DIAGNOSTICS. Діагностика комп'ютерних систем та мереж (секція 1).

2. PARALLEL COMPUTING. Високопродуктивні комп'ютерні системи, паралельні та розподілені обчислення (секція 2).

3. DESIGN. Проектування комп'ютерних систем та мереж (секція 3).

4. PROGRAMMING. Системне та прикладне програмування (секція 4).

5. ARTIFICIAL INTELLIGENCE. Комп'ютерні системи та мережі штучного інтелекту (секція 5).

6. AUTOMATION, INDUSTRY 4.0. Промислові мережі, кіберфізичні системи, великі дані, Інтернет речей, мобільні та хмарні сервіси, засоби доповненої реальності (секція 6).

7. SECURITY. Захист інформації в комп'ютерних системах та мережах (секція 7).

Програмою XI Всеукраїнської науково-практичної WEB-конференції передбачено профорієнтаційні екскурсії для учнів КПНЗ (майбутніх абітурієнтів) лабораторіями кафедр факультету інформаційних технологій. Присутні мали змогу ознайомитися зі спеціальностями, за якими здійснюється підготовка фахівців випусковими кафедрами ФІТ: галузі знань 12 «Інформаційні технології» (спеціальності: 121 – Інженерія програмного забезпечення; 122 – Комп’ютерні науки; 123 – Комп’ютерна інженерія); галузі знань 15 «Автоматизація та приладобудування» (спеціальність: 151 – Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології); галузі знань 01 «Освіта» (спеціальність: 015 – Професійна освіта (спеціалізації – комп’ютерні технології; електротехніка та електромеханіка).

У процесі профорієнтаційних зустрічей учні побували у спеціалізованих лабораторіях кафедр факультету інформаційних технологій.

Дякуємо за організацію та проведення XI Всеукраїнської науково-практичної WEB-конференції активному, творчому, креативному та ініціативному колективу професорсько-викладацького складу кафедри комп’ютерних систем та мереж і студентам-учасникам факультету інформаційних технологій!