Колекція каменю науково-дослідного геолого-мінералогічного музею університету виходить за його межі

В університеті за участі представників бізнесу і громадськості проведено тематичний захід «Колекція каменю науково-дослідного геолого-мінералогічного музею Криворізького національного університету – інструмент охорони природного середовища існування в Європі».

Центральною подіє стала презентація Альбому про Колекцію каменю науково-дослідного геолого-мінералогічного музею Державного вищого навчального закладу «Криворізький національний університет» як інструменту в охороні і збереженні природного середовища в Європі виданого за підтримки та ініціативи представників бізнесу та суспільства з метою поширення й популяризації знань та привернення уваги всіх верств населення до проблеми збереження і охорони навколишнього середовища.

Завдяки сприянню, підтримки і участі небайдужих людей, геолого-мінералогічний музей сьогодні має альбом за допомогою якого можливо вийти за межі вже існуючого музейного простору, донести інформацію про себе і свою колекцію каменю суспільству, а також долучити до життя музею якомога більшу аудиторію і розповісти про багатства надр землі, а саме про наші залізорудні родовища Кривбасу, оскільки колекція музею показує красу створену природою і відображену в камені.

Як правило, наші родовища ми асоціюємо з корисними копалинами, залізними рудами, ми їх добуваємо, переробляє, отримуємо дохід, проте так багато цікавого і цінного ховається від очей людства. Завдяки цьому альбому жителі Кривого Рогу дізнаються наскільки їх земля наповнена цінними природними каменями, які в світовому співтоваристві оцінюються десятками і сотнями тисяч доларів.

Природно, без належної організаційної роботи в університеті не відбувся б збір інформації, не був би впорядкований і систематизований експозиційний матеріал, тому вступне слово було надано ректору університету Ступніку Миколі.

Даний альбом виданий як захід Міської програми вирішення екологічних проблем Кривбасу та поліпшення стану навколишнього природного середовища на 2016- 2025 роки, затвердженої рішенням Криворізької міської ради від 28.09.2016 №901. Дана ідея підтримана керівництвом міста, і несе місту безсумнівні переваги, оскільки на місцевому рівні, де проводиться прогресивна послідовна і узгоджена політика з нейтралізації негативного впливу на навколишнє середовище, тому наступним доповідачем була представник міської ради – начальник управління освіти і наки міськвиконкому Кріпак Тетяна.

У доповіді директора музею Максименко Наталії показано, що являє собою альбом – історичну довідку про становлення музею, структуру експозиції колекції каменю та перспективи її поповнення зразками з родовищ України.

Співавтор альбому доктор геолого-мінералогічних наук, професор, завідувач кафедри геології і прикладної мінералогії Євтєхов Валерій показав перспективи розвитку роботи музею, як науково-дослідного та навчального закладу.

На сьогоднішній день університет володіє національним надбанням, але донести інформацію про нього в широкі кола громадськості, публікуючи друковані матеріали, не дозволяють обмежені фінансові ресурси. У той же час на підприємствах є кошти для природоохоронних заходів. Кожен їх витрачає на свій розсуд, хтось на технічні пристрої, хтось на організаційні заходи і тільки чуйним людям властиво більш широко вирішувати загальну проблему, показуючи людям красу природи і тим самим зацікавити кожного з них зберігати навколишній світ. Одним з таких виявився керівник громадського об'єднання ЗЕЛЕНИЙ ЦЕНТР Метінвест Мурашко Дмитро, який дозволив доторкнутися нам всім до прекрасної неповторній красі каменю, взявши на себе обов'язок щодо фінансування видання альбому.

З числа запрошених виступили Рукавіцін Ігор – член національного товариства краєзнавців України, любитель каменю, Нікульнікова Василина – повноважний представник у·Кривому Розі Міжрегіонального бюро екологічного захисту та Козаков Володимир – завідувач кафедри фізичної географії, краєзнавства і туризму педагогічного університету, які підкреслили важливість музею в загальноміському екскурсійному просторі в зв’язку з розвитком промислового туризму в місті та роботою зі збереженню природних геологічних пам’яток та навколишнього середовища.

Після закінчення офіційної частини була проведена екскурсія по музею.