Едуард Фукс: повернення з забуття

Під такою назвою відбулася зустріч студентів університету з членом Національної спілки краєзнавців Ігорем Анатолійовичем Рукавіциним, дослідником життя і діяльності Едуарда Карловича Фукса Вікторією Василівною Тротнер та відомим криворізьким металургом, Героєм Соціалістичної Праці Анатолієм Васильовичем Сторожуком. Учасники зустрічі переглянули виставку фоторобіт Едуарда Карловича Фукса «Криворізький рудничний район початок ХХ століття» (оцифровка фотопластин і обробка здійснена з ініціативи і під керівництвом Ігоря Анатолійовича Рукавіцина).

ФУКС ЕДУАРД КАРЛОВИЧ (1872-1938 (за іншими даними 1939 р.)) - уродженець Білорусії, випускник Петербурзького гірничого інституту (1907 р.), викладач геології, мінералогії, гірничого мистецтва, перший завідувач геолого-мінералогічного кабінету Криворізького вечірнього робітничого технікуму – Криворізького гірничорудного інституту (1923-1932 рр.), провідний геолог криворізьких залізорудних трестів і рудоуправлінь. Склав перший геологічний опис Криворізького залізорудного басейну. Написав наукову працю «Кривий Ріг у світовій промисловості» (1920 р.). Провів геологічну розвідку території, на якій, згодом, був збудований завод «Криворіжсталь». Зібрав унікальну колекцію мінералів. Залишив для нащадків велику фотоспадщину.