Поштова адреса: вул. Віталія Матусевича,11,

м. Кривий Ріг, 50027, Україна

Телефон: (056) 409-06-06;Факс: (0564) 74-51-98

Приймальна комісія  (056) 409-61-26

www.knu.edu.ua

Спорт і відпочинок

Фізкультура та здоров'я сучасної молоді

ТУРБУЙМОСЯ ПРО ВЛАСНЕ ЗДОРОВ’Я

Кинути курити – це спосіб знизити рівень тривоги

Курці, які успішно кинули курити, відчувають себе менш тривожно, незважаючи на переконання, що куріння знімає стрес. Британський журнал з психіатрії (The British Journal of Psychiatry) опублікував дослідження, в якому взяли участь близько 500 курців, які кинули палити під час участі у програмі клініки в Англії.

 Було встановлено, що після того, як вони позбавились шкідливої звички, значно знизився рівень тривоги у 68 курців вже протягом 6 місяців. Найефективнішим вплив був серед тих, хто мав знижений настрій, страждав на тривожні розлади і вдавався до куріння, щоб заспокоїтись. Серед тих, хто палив заради задоволення ефект був трохи нижчим.

Дослідники з університетів Оксфорду та Кембріджу, а також із Королівського коледжу в Лондоні стверджують, що результати цього дослідження можна використовувати, щоб заспокоїти осіб, які кидають курити і переживають за підвищення рівня тривожності через такий крок.

Тим не менш, дослідження припускає, що невдала спроба кинути курити може підвищити рівень тривожності до середнього серед тих, хто має розлади настрою. Для тих, хто курить для задоволення рецидив не змінює рівень тривожності.

За словами дослідників, ті хто кидає курити, схильні викурювати сигарету вранці, щоб зняти абстинентний синдром та знизити рівень тривоги. Але ті, кому вдалося позбутися шкідливої звички позбулися вранішніх епізодів тривоги і стали почувати себе спокійнішими.

http://www.mzz.com.ua/kinuti-kuriti-ce-zasib-znizhennya-trivogi.html#more-2018

ТЮТЮНОПАЛІННЯ

         Здоров’я - це одна з головних умов фізичного і статевого розвитку юнаків і дівчат, досягнення успіху у дорослому житті, реалізація здібностей і  талантів.

         Здоров’я потрібне всім, щоб знайти своє місце у житті. Щоб кохати і бути коханим. Щоб  радіти, сміятися і насолоджуватися життям.

         Державною політикою у галузі вищої освіти є навчання людини відповідного ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих як до найвищих індивідуальних та суспільних цінностей.  Людина, особливо молода, її життя і здоров’я є  найвищими соціальними цінностями держави, визначеними конституцією України.

         Майбутнє держави обумовлюється забезпеченням покращення стану здоров’я населення України, зокрема молоді.

         Творець наділив людину неоціненним багатством -розумом -щоб людина свідомо зберігала і  турбувалась про своє власне здоров’я та здоров’я оточуючих. На превеликий жаль відбувається деградація людства, яка проявляється в тому що окремий індивід власноруч руйнує здоров’я та вкорочує собі життя.

         Однією із найрозповсюдженіших шкідливих звичок молоді є тютюнопаління, яке набуло глобального характеру, а його жахливі наслідки для здоров’я роблять куріння одним з провідних чинників  захворюваності та передчасної смертності населення.

         Засобами масової інформації, кіно-та аудіо-рекламою людям нав’язується образ курця, як еталон успішної, ділової, комунікабельної особи.  Але це облуда!  За статистичними даними в Україні  смертність від тютюнопаління становить не менш як 100 тисяч осіб щорічно!

         Нікотин -основна складова тютюну -дуже сильний яд. Досить торкнутись кінцем скляної палички, змоченої нікотином до дзьоба горобця і він відразу ж помирає. Якщо завзятому курцеві поставити медичну п’явку, то вона  відпадає дуже швидко і відразу гине в судомах.

         Достеменно відомі факти: коли людина, що не палить, отримує велику дозу нікотину за один прийом, вона може померти. Такі випадки спостерігались у різних країнах. Нашим відомим ученим -фармакологом М.П.Крафковим описана смерть молодого чоловіка, після того, як він уперше в житті, викурив велику сигару. У Франції, м.Ніцца, під час конкурсу „Хто більше викурить” два переможці померли, викуривши по 60 цигарок, а останні учасники, з важкими  отруєннями потрапили до лікарні. Наслідком куріння, майже  100 -відсотково, являються злоякісні новоутворення, які вражають губи, гортань, стравохід, і навіть дванадцяти палу кишку.  Не варто вже говорити про серцево -судинні захворювання, про неврози, про коронарні спазми, про зменшення еластичності кровоносних судин, яка негативно впливає на роботу головного мозку. А відомо, що головний мозок відповідає за всі процеси нейрорегуляції, що відбуваються в організмі, та за психічне здоров’я людини також.

         Психічне здоров’я характеризується рівнем і якістю мислення, розвитком уваги і пам’яті, ступінню емоціональної рівноваги, розвитком вольових якостей. А тютюн усі ці процеси гальмує!  Отже, ні -тютюнопалінню! Нешкідливого тютюну не буває!

         Що ж людина може протиставити цій згубній звичці? Тільки довести собі і оточуючим, що ти справді вольова, сильна, цілеспрямована особистість. А для цього мобілізувати силу волі, викинути геть цигарки і прагнути до гармонії. Спосіб досягнення гармонії людиною один -систематичне виконання фізичних вправ.  Займатись в басейнах, у відкритих водоймищах, у спортзалах, на майданчиках і на стадіонах. у парку, у лісі, займатись фізкультурою і доведіть собі що ви дійсно сучасна людина, яка свідомо  береже своє здоров’я

Єдина Країна! Единая Страна!