Поштова адреса: вул. Віталія Матусевича,11,

м. Кривий Ріг, 50027, Україна

Ел. адреси: knu@alba.dp.ua;   knu@knu.edu.ua

Телефон: (056) 409-06-06; Факс: (0564) 74-51-98

www.knu.edu.ua

Спорт

ТУРБУЙМОСЯ ПРО ВЛАСНЕ ЗДОРОВ’Я

Генеральною лінією охорони здоров’я в нашій державі є профілактична направленість, при чому, особливу увагу приділяють профілактиці серцево-судинних захворювань, широко розповсюджених в наш час. Якщо раніше цими захворюваннями страждали, в основному, люди похилого віку, то в останні роки нерідко хворіють люди молодого і середнього віку.
Ступінь рухової активності залежить від функціональних особливостей індивідуума, його фізичної підготовки, віку, способу життя і т.ін. Для кожного організму можливий певний рівень рухової активності. Тому, перш ніж самостійно приступати до тренування, необхідно звернутись до лікаря і з його допомогою оцінити свої можливості.
Фізичні навантаження тільки тоді ефективні, коли вони достатньо довготривалі та інтенсивні. Разом з тим абсолютно необхідні лікарський контроль та індивідуальний підхід, щоб регламентувати інтенсивність та характер навантажень. Слід звертатись і до такого простого способу самоконтролю, як перевірка частоти пульсу; під час вправ вона не повинна перевищувати величину, яка розраховується за формулою: 180 мінус вік людини, яка тренується.
У процесі тренувань наступає адаптація серцево-судинної системи, до певного навантаження, тому інтенсивність вправ повинна з часом збільшуватись. Поступове збільшення навантаження є основною умовою успішного засвоєння програми тренувань і їх безпечності для стану здоров’я.У процесі тренувань наступає адаптація серцево-судинної системи, до певного навантаження, тому інтенсивність вправ повинна з часом збільшуватись. Поступове збільшення навантаження є основною умовою успішного засвоєння програми тренувань і їх безпечності для стану здоров’я.
Одним з головних принципів занятть фізкультурою є їхня регулярність. Значні фізичні навантаження в вихідні дні, при малоактивному способі життя в будні, не тільки не ефективні, але й небезпечні. Тому тренуватись потрібно щоденно, або не менше 5 раз на тиждень, протягом 30-60 хвилин.
Існує безліч різноманітних програм фізичних навантажень, спрямованих на покращення функціонального стану серцево-судинної та дихальної систем; в основі цих програм лежать гімнастичні комплекси, біг, їзда на велосипеді, плавання, спортивні ігри тощо. Найбільш доступним видом фізичної активності є ходьба, яка добре тренує м’язи, покращує коллатеральний кровообіг і в більшості випадків не потребує спеціального медичного контролю. Ходити потрібно твердим, пружним кроком. Тим, хто не звик до довгих переходів, потрібно починати з короткочасних прогулянок. Під час ходьби не можна палити. Дозувати навантаження при ходьбі можна по одному (час) і двом (час та швидкість) параметрам, які визначають загальну роботу і затрати енергії. Темп ходьби поступово збільшувати, контролюючи його по кількості пройдених кроків за одиницю часу.
Єдина Країна! Единая Страна!