Поштова адреса: вул. Віталія Матусевича,11,

м. Кривий Ріг, 50027, Україна

Телефон: (056) 409-06-06;Факс: (0564) 74-51-98

Приймальна комісія  (056) 409-61-26

www.knu.edu.ua

Спорт

ТУРБУЙМОСЯ ПРО ВЛАСНЕ ЗДОРОВ’Я

Не можна не відзначити, що останнім часом, інтерес до здорового способу життя поступово починає зростати. І це не дивно, бо рано чи пізно кожен починає розуміти, що спосіб життя може не кращим чином впливати на здоров’я; що не все виходить так, як хочеться; що іноді бувають випадки, коли хвороба застає зненацька….
І добре, якщо це відбувається у ранньому віці …

Турбота про своє здоров’я повинна стати обов’язковою справою, але за умови, що ти обираєш здоровий спосіб життя.

 Здоровий спосіб життя: правило № 1

Правильне харчування. Більше фруктів і овочів, продуктів, наповнених корисними для нашого організму речовинами. Ніяких гамбургерів, коли, чіпсів… Як говорив колись відомий лікар Гіппократ: «їжа повинна бути нашим ліками, а не ліки їжею». В ідеалі, звичайно, потрібно відмовитися від шкідливої їжі назавжди, але … Як відмовитися від улюбленої їжі, навіть якщо вона зовсім не корисна?
У цьому випадку необхідно слідувати правилу: «Іноді можна себе побалувати,
але без фанатизму».

Здоровий спосіб життя: правило № 2

Активність, активність і ще раз активність! Будьте активними, життєрадісними й відкритими до світу. В умовах постійної зайнятості важко знайти час на походи в спортзал, заняття спортом…А даремно!

Пам’ятайте, що навіть якщо на спорт часу зовсім не має, то піші прогулянки на свіжому повітрі, ранкову пробіжку, зарядки вранці ніхто не відміняв. Ходіть більше пішки, гуляйте у парках та лісах, будьте рухливими.

Від серцево-судинних та інших серйозних захворювань потрібно йти, або навіть, тікати. У прямому сенсі слова. Рухайтеся назустріч міцному здоров’ю і довголіттю!

Здоровий спосіб життя: правило № 3

Повністю відмовитися від куріння, вживання алкоголю та наркотиків. Необхідно пам’ятати, що здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний зі шкідливими звичками: курінням, вживанням алкоголю і тим більше, наркотиків!

Здоровий спосіб життя: правило № 4

Що значить правильний розпорядок дня? Це, перш за все, 8-ми годинний здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягати та прокидатися в один і той же час, не залежно від того, який день тижня: будній чи вихідний. В ідеалі, звичайно, прокидатися треба без будильника – це означає, що ви вже виспалися. Чому важливо висипатися? Хоча б, тому що існує прямий зв’язок між недосипанням і появою надмірної ваги.

Здоровий спосіб життя: правило № 5

Позитивний настрій! Не зациклюйтеся на невдачах та промахах. Не вийшло встояти перед тортиком або тістечком, ну і Бог з ним!

Не варто через це засмучуватися! І навіть, якщо постійні тренування і дієти
 не допомагають скинути зайву вагу, це не привід для відчаю! Значить, дієта не та,
а може просто варто змінити харчування, активізувати спосіб життя, більше бувати на свіжому повітрі? І головне – приймати себе такою якою ви є зараз!

Здоровий спосіб життя: правило № 6

Дбайливе ставлення до себе! Себе треба любити, про себе потрібно піклуватися. Наприклад, під час занять у спортзалі, потрібно думати не про те, щоб швидше піти й рахувати хвилини тренування, а займатися із задоволенням, з думками про те, що кожна вправа підтягує ваші м’язи та максимально корисна для організму, тому що наближає вас до ідеалу! Навряд чи вийде схуднути, якщо постійно лаяти себе: «Я товста!», «Я нічого не можу!». Треба говорити собі: «Я сильна, я впораюся!», «У мене все вийде»!

Здоровий спосіб життя: правило № 7

Вести здоровий спосіб життя легше не поодинці, а в компанії. В ідеалі, звичайно, потрібно, щоб усі навколо дотримувалися такої ж життєвої позиції, адже разом веселіше і є дух суперництва, наприклад, в позбавленні від зайвої ваги. Уявіть, що всі навколо ведуть здоровий спосіб життя, усі в прекрасному настрої, усі бажають один одному тільки добра. Не життя, а казка!

 

Щиро бажаємо вам здоров’я!

Єдина Країна! Единая Страна!